Türkiye’den Yüksek Kalite Tank İhracatı

Türkiye'den Yüksek Kalite Tank İhracatı
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dilovası Organize Sanayi Bölgesi’nde 52 bin metrekarelik alanda kurulu olan Cryovcan fabrikası ürettiği ve ihraç ettiği tank oranları ile ülke ekonomisine ciddi oranda katkı sağlıyor. 11 yıl önce kurulan fabrika kısa zamanda gösterdiği ciddi yükseliş ile dikkat çekti. Şuanda 68 ülkeye ihracat yapan Cryocan firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Turhan, şirketin faaliyetleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

2009 yılında ilk kuruldukları dönem 11 çalışan ile üretime başladıklarını aktaran Tekin Turhan, kısa sürede ciddi büyüme kaydettiklerini ve 350 çalışan ile üretim ve ihracata devam ettiklerini belirtti. Tekin Turhan yüksek basınçlı kap üretimi için gelişmiş bir teknoloji kullandıklarını ve üretimin düşünüldüğünden daha karmaşık olduğunu belirtti.

Tank Üretimi İçin Farklı Dinamikler Kullanılıyor

Tank üretiminin sadece sacı ısıtıp kanatmakla kalmadığını çok daha fazla aşaması olduğunu belirten Tekin Turhan bu süreçte birçok farklı dinamiğin kullanıldığını ve sıkıntı çıkması durumunda büyük kayıplar yaratabileceğini aktardı. Turhan bu nedenle yüksek teknolojiye dayalı kaliteli üretime çok önem verdiklerini belirtti.

Tekin Turhan: Tank Kapasitesine Göre Üretim Miktarı Farklılık Gösteriyor

Tekin Turhan dünyanın pek çok yerinde kullanılan ürünlerinde kaliteye çok önem verdiklerini belirterek, üretim kapasiteleri hakkında da açıklamalarda bulundu. Üretim kapasitelerinin günde ortalama 2 ya da 3 olduğuna dikkat çeken Turhan, üretilen tankın kapasitesine göre üretim miktarlarının da farklılık gösterdiğini belirtti. 1 metreküp ile 500 metreküp arasındaki basınçlı kapları fabrikalarında üretebildiklerini açıklayan Turhan daha geniş kapasiteleri müşterilerinin sunduğu merkezlerde ürettiklerini belirtti. Ürün yelpazelerinin çok geniş olduğuna da dikkat çeken Turhan, ürettikleri ürün gammı ile dünyada sayılı firmadan biri olduklarını açıkladı.

Üretilen Tankların %80’i İhraç Ediliyor

Tekin Turhan kısa dönemde ciddi bir büyüme kaydeden şirketin ihracat oranlarına da dikkat çekti. Şili, Peru, Nijerya, Avustralya, İzlanda gibi birçok ülkede ürünlerinin aktif olarak kullanıldığını belirten Turhan, toplamda 68 ülkeye ihracat yapıldığını belirtti. Ürettikleri tanların %80’inin ihraç edildiğini aktaran Turhan, kilogram başına ihracatın 5 dolar ile 20 dolar arasında değişiklik gösterdiğini ancak ortalamalarının 15 dolar olduğunu belirtti. Tekir Turhan Avrupa’da tank üretimi noktasında ilk 3 içinde yer alan bir firma olduklarına dikkat çekerek Türkiye’de de ilk 500 arasına girme hedefinde olduklarını aktardı. Yurt içinde ve yurt dışında pek çok prestijli projede yer aldıklarını aktaran Turhan, kendi azot tanklarını ve sistemlerini kurduklarını da belirtti.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!