Türkiye’nin İlk Yerli Modemi Üretildi

Türkiye’nin İlk Yerli Modemi Üretildi
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Hava Yolları Teknik AŞ. tarafından ilk yerli sunucu ve modem üretildi. Uçak yolculuklarında internet erişimi ve veri paylaşımı hizmetlerini kolaylaştıran bu üretim ile ilgili yapılan duyuruda hızı ve güvenilirliğine vurgu yapıldı.

Yerli Modem Daha Hızlı ve Güvenilir Özellikte

Tasarım ve üretim süreçlerinin tamamında yerli kaynaklardan faydalanılan ilk yerli modemin dahili belleğinde 6 Terebayt veri depolama imkanı sağlayan sunucunun rakip ürünlere kıyasla 3 kat daha fazla depolama kapasitesine sahip olduğu belirtildi. Ar-Ge çalışmalarının sonucunda üretilen modemin rakip ürünlere oranla daha kaliteli ve güvenilir özellikler taşıdığının da altı çizildi. Sektörel ihtiyaçlara göre özelleştirilen ürünlerinde iletişim portları ile ilgili ayrıntılı bilgiler de paylaşıldı.

Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği Yerli Üretimi Duyurdu

İlk yerli modem üretimine dair Türk Hava Yolları Basım Müşavirliği duyuru gerçekleştirdi. Türk Hava Yolları’ndan yapılan açıklamaya göre uçaklarda medya içeriklerinin depolanmasını ve anında internet erişimini mümkün kılan yerli üretimler ile uçak yolculukları daha keyifli hale gelecek. Planlanan içeriklerin yolcular ile buluşmasının sağlanacağı yerli sunucu ile daha kaliteli ve eğlenceli bir uçak yolculuğunun gerçekleşmesi bekleniyor.

Ahmet Karaman İlk Yerli Modem Hakkında Açıklama Yaptı

Türk Hava Yolları Teknik AŞ. tarafından üretilen modem ve sunucu ile ilgili THY Teknik AŞ. Genel Müdürü Ahmet Kahraman da açıklamalarda bulundu. Sivil havacılığı sürdürebilir kılma ve müşterilerine daha kaliteli hizmet sunmak için çalıştıklarını dile getiren Kahraman havacılık sektöründeki yerlileşme çalışmalarını desteklediklerini ve yenilikler için çalışmaya devam edeceklerini açıkladı.

Ahmet Kahraman yerli modem hakkında yaptığı açıklamada tüm dünyanın ve Türkiye’nin içinden geçtikleri bu zorlu süreçte kapasitelerini arttırmak için büyük çaba sarf ettiklerinin altını çizerek, inovatif projelerin de bu sürecin bir parçası olduğunu belirtti. Hava yollarında yerlileşme için bugüne kadar birçok proje gerçekleştirdiklerinin altını çizen Kahraman, yeni projeler için de çalışmaların devam ettiğini belirtti. Daha önceki süreçlerde ilk yerli uçak koltuğunu ve uçak galleyini ürettiklerini açıklayan Kahraman, ilk yerli ve milli modemi üretmekten gurur duyduklarını belirtti.

Avrupa Havacılık Emniyet Ajansı Yeni Ürünlere Onay Verdi

Tasarım, yazılım ve üretim süreçlerinde tamamen yerli kaynakların kullanıldığı sunucu ve modem birçok şirket tarafından da test edildi. Geliştirme ve test süreçlerinde çeşitli hava yollarında test çalışmaları gerçekleştirilen sunucu ve modem tüm aşamalardan başarı ile geçti. Yerli ürünler Avrupa Havacılık Emniyet Ajansı’ndan onay aldı.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!