Vakıfbank’tan İstihdama Destek Kredi Paketi

Vakıfbank'tan İstihdama Destek Kredi Paketi
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin en çok tercih edilen kamu bankalarından olan Vakıfbank, pandemi sürecinin başından bu yana olduğu gibi üreten kesimlere destek olmaya devam ediyor. Banka ülkedeki üretim ve yatırım süreçlerini desteklemek için imalat ve ihracat sektöründeki çeşitli firmalar için 40 bin liralık yeni kredi kampanyası başlattığını açıkladı.

Türkiye’deki üretim ve yatırım oranının desteklenmek için adım atan Vakıfbank, imalat, ihracat ve ithal ikame alanında üretim yapan firmalar başta olmak üzere yatırım ve üretim alanında hizmet veren çeşitli ölçeklerdeki firmalara yönelik kredi paketi oluşturdu. Türkiye’nin üretim ve ihracat sektöründe zaman kaybetmesinin önüne geçmeyi amaçladığını belirten banka, yaptığı açıklama ile her dönem olduğu gibi üreten kesimlerin yanında olacağını belirtti.

Vakıfbank Üreten Kesimlerin Yanında Olduğunu Açıkladı

Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih bankanın yeni kredi paketi ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu. Geçmiş dönemlerde de olduğu gibi Vakıfbank’ın üreten kesimlere destek olmaya devam edeceğini belirten Üstünsalih, yerli üretimin devamlılığının önemine de vurgu yaptı.

2020 yılına hakim olan Covid-19 salgın sürecinde yerli üretime inanmaya devam eden ve şartlarını zorlayarak sektörü ayakta tutmaya çalışan birçok firma bulunduğunu belirten Vakıfbank Genel Müdürü Üstünsalih, zorluklara rağmen istihdamdan vazgeçmeyen firmaların her zaman yanında olduklarını belirtti.

Üstünsalih açıklamalarında ihracata destek olmayı amaçladıklarını, Türkiye’de üretim ve yatırım yapan firmaların faiz oranlarının düşmesini bekleyerek zaman kaybetmesine engel olmayı amaçladıklarını bu sebeple de yeni kredi paketini oluşturduklarını belirtti.

Türkiye’de Üretim ve Yatırımlara Ara Verilmeyecek, İşletmeler Zaman Kaybetmeyecek

Vakıfbank’tan yapılan açıklamada bankanın ülke ekonomisine katkı sağlamak için her zaman çalıştığı ve “Ülkenin ve firmaların zaman kaybetmemesi” anlayışından hareket edildiği aktarıldı. Son dönemlerde artan faiz oranları nedeni ile üretim ve ihracatın durmasını istemediklerini aktaran Vakıfbank yetkilileri bu sebeple kredi kampanyasının işletmelerin zaman kaybetmesinin önüne geçmeye yönelik ortaya konulduğu belirtti.

Vakıfbank Genel Müdürü: Sektörde Bir İlk Gerçekleştiriyoruz

Vakıfbank Genel Müdürü Üstünsalih kredi kampanyası hakkında yaptığı açıklamada faiz oranlarının nasıl işleyeceğini de açıklayarak, bu açıdan sektörde bir ilke imza attıklarını belirtti. Üstünsalih kredi paketinin faizlerinin Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası politika faizine endeksli olacağını ve politika faizi düştükçe kredi faizinin de düşeceğini belirtti. Bu açıdan sektörde bir ilke imza atıldığını aktaran Üstünsalih, ihracatçı ve imalatçı firmalara sunulacak 40 bin liralık kredi için başlangıç faizinin 17.75 olarak belirlendiğini açıkladı.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!