Whatsapp Alternatifleri Tartışma Konusu Oldu

Whatsapp Alternatifleri Tartışma Konusu Oldu
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp geçtiğimiz günlerde internet sitesi üzerinden 8 Şubat 2021 tarihinde aktif hale gelecek yeni gizlilik ilkelerini açıkladı. Bu tarihten itibaren kullanıcı verilerinin Facebook ile paylaşılacağının açıklanması ise Whatsapp kullanıcılarını rahatsız etti. Kullanıcılar Whatsapp’a alternatif olabilecek yeni uygulamaları araştırıyor.

Elon Musk Signal Uygulamasını Öneriyor

Whatsapp’ın 8 Şubat 2021 tarihi itibari ile güncellenecek olan yeni gizlilik ilkelerinin belli olmasının ardından, verilerin Facebook ile paylaşılacak olması birçok kullanıcıyı rahatsız etmişti. Bu haberin üzerine kullanıcılar alternatif arayışlarına girdi. Birçok farklı mesajlaşma uygulamasının gündeme gelmeye başladığı bugünlerde Elon Musk da Whatsapp’a alternatif olabilecek bir uygulama önerdi. Elon Musk Signal isimli mesajlaşma uygulamasının Whatsapp yerine kullanılabileceğini belirtti. Elon Musk’ın önerisinin yanı sıra Türkiye’de de BiP uygulaması ilgi çeken alternatifler arasına girdi. Birçok Whatsapp kullanıcısı alternatif olarak BiP uygulamasına yönelmeye başladı.

BiP 24 Saatte 100 Bin Kişi Tarafından İndirildi

Whatsapp’ın yeni gizlilik özellikleri tartışma konusu olmaya devam ederken, alternatif arayışına giren kullanıcılar yeni uygulamaları deneyimlemeye başladı bile. Turkcell’den yapılan açıklamaya göre yerli mesajlaşma uygulamalarından biri olan BiP son 24 saat içinde 100 bin kişi tarafından indirildi. Turkcell’den yapılan açıklama Whatsapp’a alternatif arayan kullanıcıların BiP’e gösterdikleri ilgiyi ortaya koyuyor.

BiP uygulamasının son 24 saatte indirilme verilerinin açıklanması ile ilgili olarak Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan da konu ile ilgili açıklama yaptı. Erkan kullanıcıların gizlilik konusuna çok önem verdikleri için BiP uygulamasına yöneldiklerini belirtti. Erkan Turkcell’in gizlilik konusunda çok hassas olduğunun da altını çizdi.

BiP Uygulaması Whatsapp’tan Çok Farklı Değil

Turkcell uygulaması olan BiP’e son 1 gün içerisinde gösterilen ilgi uygulamasının Whatsapp’la olan farklılıklarını da gündeme getirdi. Yerli kullanıcıların birden yoğun ilgi göstermeye başladıkları BiP uygulaması aslında Whatsapp’tan çok da farklı değil. Aralarında ciddi bir kullanıcı sayısı farklı bulunan iki uygulamanın birçok özelliği benzerlik gösteriyor. Bununla beraber BiP uygulamasında Whatsapp’a yeni eklenecek bazı özellikler de şuan aktif olarak kullanılabiliyor.

Dünya üzerinde 192 ülkede aktif olarak kullanılabilen BiP uygulaması tıpkı Whatsapp gibi mesajlaşmanın yanı sıra sesli ve görüntülü konuşma seçeneği de sunuyor. Farklı diller arasında otomatik olarak çeviri yapabilen uygulamada aynı zamanda para transferi hizmeti de bulunuyor. Birçok noktada Whatsapp ile ortak özelliklere sahip olan BiP uygulaması Whatsapp’a yeni eklenecek olan çoklu cihaz desteği özelliğine de sahip. Bunlarla beraber BiP uygulamasının aylık kullanıcı sayısı ise 10 milyon civarında.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!