Xiaomi’nin Üretim Yapacağı 4. Ülke Türkiye

Xiaomi'nin Üretim Yapacağı 4. Ülke Türkiye
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük 3. telefon üretici markası olan Xiaomi uzun zamandır gündeme gelen Türkiye yatırımı ile ilgili resmi açıklama yaptı. 2021 yılının ilk çeyreğinde Türkiye’de 30 milyon dolarlık yatırıma başlanacağı açıklandı.

Xiaomi Türkiye yatırımı ile ilgili yaptığı açıklamasında, İstanbul Avcılar’da 14 bin metrekarelik alanda kurulacak olan fabrika ile mavi ve beyaz yaka olmak üzere toplam 2 bin kişiye istihdam sağlanacağını belirtti. Xiaomi açıklamasında Türkiye’nin markanın yatırım yaptığı 4. ülke olacağını açıkladı. Yakın zamanda üretime başlayacak fabrikan Salcomp iş birliği ile hayata geçirilecek. Fabrikada yıllık 5 milyonun üzerinde telefon üretilmesinin planlandığı, kapasitenin buna göre oluşturulduğu da açıklandı.

Usher Liu: Türkiye’de Üretime Başlayacak Olmaktan Gurur Duyuyoruz

Dünyanın dev telefon üreticilerinden Xiaomi tarafından yapılan açıklamada markanın Türkiye müdürü Usher Liu’nun da sözlerine yer verildi. Türkiye’de 2019 yılında başlayan iletişimin geldiği noktadan memnun olduklarını açıklayan Liu, Türkiye’nin Xiaomi’yi bir numaralı telefon markası yapan ülkelerden biri olduğunu söyleyerek Türk halkına teşekkür etti.

Türkiye pazarına girişin 2019 yılında gerçekleştiğini kısa zamanda gelinen noktada gurur duyduklarını açıklayan Usher Liu, hedeflerinin bulundukları her bölgeye değer katmak ve yerel bir parçası haline gelmek hedefinde olduklarını belirtti. Bu nedenle Türkiye’nin üretim yapacakları 4. ülke olmasından büyük mutluluk duyduğunu belirten Usher Liu, hız kesmeden çalışarak her geçen gün bir adım ileri gitmek istediklerini ve Türkiye’de yatırım yapacakları için gururlu olduklarını belirtti.

David Chang: Ülke Ekonomisine Katkı Sağlamayı Hedefliyoruz

Xiaomi Türkiye Ülke Müdürü Usher Liu’nun yanı sıra şirketin iş birliği gerçekleştirdiği Salcomp’un Avrupa Direktörü David Chang da konu ile ilgili açıklama yaptı. David Chang açıklamalarında Türkiye’ye yeni teknolojiler kazandırmak ve Türk üreticisini pazarda bir adım daha ileriye taşımak için çalıştıklarını açıkladı. Ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedeflediklerini açıklayan Chang, Xiaomi yatırımının başlangıç olduğunu belirtti.

Türkiye’ye Diğer Akıllı Telefon Üreticilerinin De Yatırım Yapması Bekleniyor

Samsung ve Apple’ın ardından dünyanın en çok satan üçüncü telefon üretici markası olan Xiaomi’nin Türkiye’de yapacağı yatırımı açıklamasının ardından yeni telefon üreticisi firmalarımın da yatırım talebinde bulunmasına yönelik beklenti arttı. Bilindiği üzere daha önce de Oppo ve Tecno şirketleri Türkiye’de yatırım yapmak istediklerini açıklamıştı. Türkiye’nin ilerleyen dönemlerde akıllı telefon üreticileri için merkezi yatırım alanı haline gelmesi bekleniyor.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!