XRP İçin Beklenen Airdrop Müjdesi Geldi

XRP İçin Beklenen Airdrop Müjdesi Geldi
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dün yaşanan gelişmeler ile birlikte Ripple (XRP) değeri ani bir artış göstermişti. Birden hızlı bir şekilde artış gösteren XRP altcoini için, kripto para piyasalarında “airdrop” ihtimali gündeme geldi. Kripto para kullanıcıları bu ihtimalde yanılmadı ve beklenen müjdeli haber bugün duyuruldu. Ripple (XRP) yatırımcılarına Binance borsasından gelen güzel haberde, Binance’ın SPARK airdrop programını destekleyeceği açıklandı ve airdrop ile ilgili bilinesi gerekenler paylaşıldı. Web sitesinde yer alan açıklamalara göre, SPARK airdrop programından faydalanmak isteyen kullanıcıların, hesap cüzdanlarında minimum 10 XRP olması gerekiyor. Yapılacak olan snapshot ile kullanıcıların ne kadar SPAWK alacakları hesaplanacak.

Binance’de XRP İşlemleri Bir Süre Askıya Alınacak

Binance borsası, XRP ile yapılacak olan işlemlerin 11 Aralık 2020’de saat 22.00’dan itibaren (UTC) askıya alınacağını açıkladı. Snapshot işlemleri ise 12 Aralık 2020’de saat 00.00’dan itibaren (UTC) veya daha uzun bir zaman diliminde doğrulanmış XRP hesaplarında gerçekleştirilecek ve bütün XRP tokenlarının snapshotı alınacak.

Snapshot Sırasında İşlemler Etkilenmeyecek

Binance, snapshot işlemlerini bitirdikten sonra para çekme ve yatırma işlemlerinin eskisi gibi yapılabileceğini söyledi ve snapshot işlemleri esnasında XRP alım ve satım faaliyetlerinin hiçbir şekilde etkilenmeyeceğinin altını çizdi. Snapshot sırasında para yatırma veya çekme işlemleri için bekleyen XRP’lerin bakiyelere eklenmeyeceğini dile getiren Binance, 10 XRP seviyesinin altında bakiyesi olanların airdrop kapsamında olamayacaklarını söyledi. Yapılacak olan snapshot; tasarruf, spot ve token – marjlı vadeli işlem cüzdanlarında bulunan XRP bakiyelerini kapsayacak ve marj hesapları ile kripto kredi hesapları ayrı tutulacak.

Binance SPARK Dağıtım Formülünü Açıkladı

Binance borsası, airdrop ile dağıtımı saplanacak olan SPARK miktarının hesaplandığı formülü de paylaştı. Binance formül paylaşımında; “User A = Amount of XRP held by User A at the time of snapshot / Total XRP held by Binance at the time of snapshot * Total SPARK received by Binance fort he airdrop” (A kullanıcısı = Snapshot esnasında A kullanıcısı tarafından tutulan XRP miktarı / Snapshot esnasında Binance tarafından tutulan Toplam XRP * airdrop için Binance tarafından alınan toplam SPARK miktarı) ifadelerine yer verildi. SPARK’ın oldukça katı bir listeleme sürecinden geçeceğini aktaran Binance, airdrop desteğinin mecburi olarak SPARK’ın Binance üstünde listeleneceğini belirtmediğini ifade etti.

Binance Duyuruyu Twitter’dan Yaptı

Binance’in sosyal medyada Twitter üzerinde SPARK ile ilgili duyuruyu paylaşması ile birlikte birçok kripto para kullanıcısından paylaşıma etkileşim geldi. Aralarında yerli kripto para uzmanının da bulunduğu yorumcular, airdrop programı hakkında birçok yorum yaptı.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!