1. Ana Sayfa
  2. Manşet
  3. Yabancı turistler sokağa çıkabilecek

Yabancı turistler sokağa çıkabilecek

Hafta sonu tüm Türkiye’de uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasından Muğla'da bulunan yabancı turistlere ayrıcalık yapılarak kısıtılamadan muaf tutuldu.

Yabancı turistler sokağa çıkabilecek

Yabancı turistlerin ilgi odağı olan Muğla ilinde yabancı turistler hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacaklar

Sokak kısıtlamasında yabancı turistlere özel imtiyaz

Korona virüs tedbirleri kapsamında hafta sonu tüm Türkiye’de uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasından Muğla’da bulunan yabancı turistlere ayrıcalık yapılarak muaf tutuldu.

İçişleri bakanlığından tüm Türkiye genelinde yeni bir karar alınıncaya kadar hafta sonları 10.00- 20.00 saatleri dışında kalan saatlerde sokağa çıkma kısıtlaması devam ediyor.

Muğla’da yabancı turistler sokağa çıkabilecek

Bu kapsamda ilin durumuna göre yeniden düzenleme yapmak üzere Vali Orhan Tavlı başkanlığında toplanan Muğla İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu,  geçici süreyle kentte bulunan yabancı turistlerin hafta sonları uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulması kararını aldı.

Yabancı turistlere yönelik hizmet sunanlar da kısıtlamadan muaf tutulacak

Muğla’ya gelen yabancı turistlere yönelik tur ve transfer hizmetlerini sağlayacak transfer araçları, sürücüleri ile profesyonel turist rehberlerinin de hafta sonu belirli saatler için getirilen kısıtlamalardan muaf tutulmasına karar verildi.

Teknik eğitim veren fakültelerde dahil edildi

Muğla İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafında alınan karar kapsamında, teknik eğitim veren mühendislik fakültesi, tıp fakültesi gibi bölümlerde yüz yüze eğitime devam eden 20 yaş altındaki öğrenciler de üniversite yönetimince ders programını gösteren belgeyi ibraz etmeleri halinde şehir içi veya şehirlerarası seyahat edebilecek

Yorum Yap

Yorum Yap