Yeni Nesil Bitcoin’i Neden Benimsedi?

Yeni Nesil Bitcoin'i Neden Benimsedi?
Subscribe

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin boğası ve Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz katıldığı bir yayında gençlerin Bitcoin’e artan ilgileri ve neden Bitcoin’e yöneldikleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ünlü CEO Y ve Z kuşaklarının Bitcoin’e olan ilgilerinin finansal sıkıntıların çözümü olarak görülmesinden kaynaklandığını belirtti. Gençlerin ve kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e ilgi göstermesinin kripto paranın benimsenmesi noktasında çok önemli olduğunu da sözlerine ekledi.

Y ve Z Kuşakları Bitcoin’i Finansal Sorunların Çözümü Olarak Görüyor

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz Bitcoin’in benimsenmesi noktasında büyük payları olduğunu gençlerin neden Bitcoin’e yöneldiği ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Hem gençlerin hem de kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e ilgi göstermesinin çok önemli olduğunu söyleyen Novogratz bunun sebebinin ise finansal sorunlardan kaçma istediği ile ilgili olduğunu belirtti.

Bitcoin boğası Novogratz son dönemlerde merkez bankalarının ve hükümetlerin yarattığı yüksek borçları örnek göstererek, finansal sıkıntılarla baş etmenin her zamankinden daha zor olduğunu belirtti. Finansal sistemlerin ne yöne gittiği ile ilgili gençlerin farkındalık sahibi olduklarını belirten Novogratz, finansal sıkıntılardan kurtulmak için de Bitcoin’e yöneldiklerini düşünüyor.

Bitcoin’in Benimsenmesi Onu Riskli Bir Varlık Olmaktan Çıkarıyor

Mike Novogratz Bitcoin’e gençlerin neden ilgi gösterdiği ile ilgili fikirlerini açıkladıktan sonra bunun avantajlarından da bahsetti. Bitcoin’e hem gençlerin hem de kurumsal yatırımcıların ilgi göstermesinin önemli olduğunu belirten Novogratz, Bitcoin’in bu şekilde riskli bir varlık olarak görülmekten uzaklaştığını belirtti.

Bitcoin’in benimsenmesine büyük önem atfeden Novogratz, finansal sorunlarda kurtulmak için gençlerin Bitcoin’e yönelmesinin ve kurumsal yatırımların artmaya başlamasının, Bitcoin’in benimsenmesini güçlendirdiğini belirtti. Novogratz Bitcoin’in benimsenmesi ile güvenilir bir varlık haline gelme noktasında da önemli gelişmeler kaydedildiğini belirtti. Benimsenme oranının artması ve kripto para piyasasına daha fazla insanın katılım göstermesi ile Bitcoin’in riskli bir varlık olmaktan çıkacağını aktaran Novogratz, bunun yabana atılmayacak kadar önemli olduğun belirtti. Novogratz konuşmasında kurumsal firmaların portföylerine Bitcoin eklemek için sıraya girmesinin kendisini bile bazen şaşırttığını belirtti.

Novogratz’ın Açıklamalarına Birçok Yorum Geldi

Galaxy Digital CEO’su Mike Novograzt’ın gençlerin Bitcoin’e yönelmesi ile ilgili açıklamalarının bulunduğu video Twitter üzerinden paylaşıldı. Videoya çok sayıda yorum yapıldı. Mike Novogratz’ın açıklamaları kullanıcılardan da destek aldı. Birçok genç isim açıklamalara katıldığını belirtirken, Bitcoin’e sadece gençlerin değil her yaş grubundan insanın ilgi gösterdiği yönünde yorumlar da geldi. Bununla beraber Novogratz’ın belirttiği gibi kripto paraları finansal sorunların çözümü olarak gören kitleler bulunduğu gibi Bitcoin’i scam olarak görenler de var.

Respond To This Post

asdas
Giriş Yap

To take advantage of HaberGEL privileges, log in or create an account, and it's completely free!