1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Yerli Operatörlerde İşbirliği İmzalar Atıldı

Yerli Operatörlerde İşbirliği İmzalar Atıldı

Türkiye’nin üç büyük operatörü Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom bir araya geldi. Üç büyük platform yerli mesajlaşma ve iletişim uygulamalarının desteklenmesi için tarihi bir anlaşma imzalandı. Anlaşmaya göre Turkcell’in mesajlaşma uygulaması BiP Türk Telekom kullanıcıları tarafından, Türk Telekom’un yeni nesil sosyal medya uygulaması Yaay ise Turkcell aboneleri tarafından ücretsiz olarak kullanılabilecek. Bu yeni uygulamalar Vodafone Pass platformu üzerinden ücretsiz olarak sunulacak.

Yerli Operatörlerde İşbirliği İmzalar Atıldı

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp her geçen gün kan kaybetmeye devam ederken, yerli uygulamaların yaygınlaşması ile ilgili Türkiye’nin 3 büyük yerli operatöründen bu uygulamalara destek olacak işbirliği açıklaması geldi. Türkiye’nin en güçlü operatörleri olan Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone yerli uygulamaların desteklenmesi için işbirliği anlaşması imzaladı.

Üç büyük operatör arasında imzalanan anlaşmaya göre Turkcell’in son dönemlerde popülerleşen mesajlaşma uygulaması BiP Türk Telekom aboneleri tarafından ve Türk Telekom’un yeni nesil sosyal medya platformu olan Yaay ise Turkcell kullanıcıları tarafından ücretsiz olarak kullanılabilecek. Bu iki uygulama Vodafone Pass paketi üzerinden ücretsiz olarak sunulacak.

Turkcell Genel Müdürü Erkan: Tarihi Bir Anlaşma İmzalandı

Türkiye’nin en büyük operatörlerinden Turkcell’in Genel Müdürü Murat Erkan, 3 operatör arasında imzalanan anlaşmanın tarihi bir anlaşma olduğunu belirtti. Anlaşma ile Türk mühendisler tarafından üretilen yerli uygulamaların güvenli şekilde kullanılacağına dikkat çeken Erkan, verilerin ülke içinde kalacak olmasına da vurgu yaptı.

Türk Telekom CEO’su Murat Önal: Yenilikçi Dijital Platformlarla Yerli Uygulamaların Gelişmesini Destekliyoruz

Türk Telekom CEO’su Murat Önal son dönemlerde yaşanan gelişmeler ile yerli uygulamaların kullanımının öneminin bir kere daha anlaşıldığını ve yapılan anlaşma ile Türkiye’nin dijitalleşme sürecine katkı sağlandığını belirtti.

Vodafone İcra Kurulu Başkanı: Bu İşbirliği Yerli Güce Katkı

Türkiye’nin üç büyük platformunun işbirliği için anlaşma imzalamasının ardından Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Engin Aksoy da konu ile ilgili açıklama yaptı. Engin Aksoy açıklamasında yeni alternatif platformların yaratılması ve çeşitlendirilmesi konusunda yapılan çalışmaları desteklediklerini söyledi.

Vodafone’un müşterilerine sınırsız internet sağlamak için 4 yıl önce geliştirdiği Vodafone Pass uygulamasından bahseden Aksoy, uygulamanın yeni ihtiyaç ve talepler doğrultusunda sürekli olarak güncellendiğini açıkladı. Vodafone Pass platformunun müşterilerin sosyal medya, video izleme gibi çeşitli taleplerinin karşılanmasına yönelik olarak sürekli geliştirildiğini ve yeni uygulamaların platforma dahil edilerek çeşitlilik yaratılmasının amaçlandığını aktaran Aksoy, platforma yeni geliştirilen yerel mesajlaşma ve iletişim uygulamalarının da dahil edilmesi kararının alındığını belirtti. Aksoy yeni sağlanan anlaşma ile beraber şubat ayı itibari ile Vodafone Pass sahibi olan tüm kullanıcıların, yerel mesajlaşma uygulamalarını diğer uygulamalar gibi ücretsiz olarak kullanabileceklerini belirtti. Bununla beraber platformun yeni dönemde ilk 1 ay tüm Vodafone abonelerine ücretsiz olarak hizmet vereceğini de sözlerine ekledi.

Yorum Yap

Yorum Yap